Wycieczki do Lwowa na Ukrainę
Wycieczki do Lwowa na Ukrainę

Nasz najbliższy sąsiad, Ukraina, ciągle jest mało znanym turystycznie krajem. A szkoda, ponieważ jest to niezwykle interesujący region, na dodatek mający długą, wspólną historię z Polską. Przez setki lat zachodnia część Ukrainy stanowiła rubieże Rzeczypospolitej, tam znajdowały się słynne Dzikie Pola, Kozacy, ale też wiele pięknych polskich majątków i miast. Ukraina to także dla wielu Polaków tragiczna historia w czasie II wojny światowej, czyli mordy na Wołyniu i w wielu innych regionach. Dziś stosunki z Ukrainą są całkiem dobre i warto ten kraj uwzględnić na turystycznej mapie. Coraz więcej biur turystycznych oferuje wycieczki na Ukrainę. Często są to wyjazdy tematyczne, ale sporo jest ofert typowo wypoczynkowych.

Bardzo dużą popularnością cieszą się wyjazdy szlakami bohaterów sienkiewiczowskiej Trylogii. Zwiedzanie twierdzy w Kamieńcu Podolskim i zamku w Chocimiu pozostawia niezatarce wrażenie. Jeszcze większe emocje wzbudza wśród miłośników „Ogniem i mieczem” wizyta w Zbarażu. Oczami wyobraźni widzą oni Podbipiętę, jak nocą wykrada się ze Zbaraża i potem ginie, trafiony setkami strzał.

Jednak najchętniej wybierane są inne wycieczki na Ukrainę. To oczywiście Lwów i okolice. Dla Polaków Lwów wciąż funkcjonuje jako polskie miasto. Rzeczywiście, jego klimat jest niezwykły i polskość widać na każdym kroku. Ciągle można spotkać też wielu miejscowych Polaków, choć coraz więcej wyjeżdża z tego miasta do Polski.

Biuro podróży PTT Chortycia – http://www.kresy.com/ – w swojej ofercie posiada wycieczki do Lwowa z wielu miast w Polsce tj. Kraków, Rzeszów, Przemyśl.

Niewiele osób wie, że Ukraina to także świetny cel dla narciarzy oraz osób, które kochają góry. Karpaty ukraińskie nie są może bardzo wysokie, ale za to zupełnie dzikie i nie zniszczone przez cywilizację. A narty? To przede wszystkim Bukowel. Zdziwią się ci, którzy myślą o siermiężnym kurorcie. W Bukowelu są nowoczesne krzesełkowe wyciągi, świetne hotele, ponad 60 km narciarskich tras (a ma być ponad 300 km), doskonała infrastruktura towarzysząca i nowoczesne sztuczne naśnieżanie. Ludzi ciągle niewiele, bo mało osób wie o tym miejscu. Warto się tam wybrać, aby pojeździć w doskonałych warunach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here