Jak postępować po wypadku drogowym – pomoc drogowa

Nasz świat jest wypełniony mnóstwem wypadków. Zdarzają się one bardzo często w różnych dziedzinach. Transport jest przepełniony tego rodzaju przykrych zdarzeń. Wypadki drogowe i kolizje to jedne z częstokroć występujących zagrożeń. Ofiarami takich zdarzeń często są kierowcy, ich pasażerowie, osoby piesze, osoby przemieszczające się rowerami, robotnicy pracujący na drogach. Właściwie każdy kto jest częścią ruchu drogowego jest narażony na rozmaite zagrożenia, dlatego na drodze panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W przypadku jakiejś kolizji niezbędna jest pomoc drogowa Szczecin. Zasadniczym celem takiej pomocy jest przede wszystkim transport oraz holowanie samochodów które uległy jakiejś awarii albo wypadkowi. Przewożą oni auta do warsztatów, serwisów, ubezpieczalni albo różnorakich pozostałych miejsc wskazanych przez właścicieli danego pojazdu.

Na czym polega autoholowanie

Autoholowanie polega na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu fachowych pojazdów – lawety. Pojazdy tego typu są zaopatrzone w sygnały ostrzegawcze, należy je również należycie zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym oraz dodatkowo pachołkami. Bardzo często użytkuje się takiej specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a samochód wciąga się na lawetę przy zastosowaniu spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Stalowa lina zdoła udźwignąć samochód który waży nawet parę ton. Specyfika wypadków, które często potrafią zaskoczyć nas własną formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do ciągłego rozwijania się oraz powiększania swoich własnych możliwości.

Polecamy – http://kazauto.pl/autoholowanie-pojazdu-szczecin/

Pomoc drogowa – co robić w razie wypadku

Na świecie dzieją się dziwne i trudne do okiełznania wypadki, które wraz z rozwijającą się cywilizacją a także technologią trudno zminimalizować. Uczestnicząc w takim wypadku warto zachować rozwagę a także absolutnie zawsze mieć przy sobie numer telefonu do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Niestety nigdy nie mamy pojęcia co może się przytrafić, w szczególności kiedy jedziemy w nieco dalszą podróż. Trzeba pamiętać, że w momencie wypadku nie możemy przestawiać samodzielnie swojego pojazdu. Jedyne co można zrobić (jeśli mamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego specjalnym trójkątem ostrzegawczym według zasad kodeksu drogowego. Kolejne kroki naszego postępowania to oczywiście wezwanie policji, pogotowia – jeżeli jest taka konieczność i jeśli mamy możliwość udzielamy pierwszej pomocy poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here