lawety szczecin

Pomoc drogowa Szczecin

Pomoc drogowa Szczecin wielokrotnie jest ściągana do trudnych i zagrażających życiu sytuacji drogowych. Wynika to zwykle z ogromnego doświadczenia, wypracowanego przez długi czas prowadzenia działalności, jak również dysponowania technicznie rozwiniętym sprzętem do ratownictwa drogowego.

Na czym dokładnie polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co zwyczajne autoholowanie za pomocą lawety?

Na pewno nie.

Ratownictwo drogowe (nie pomoc drogowa) to dla trudnych przypadków Usunięcie z drogi unieruchomionego pojazdu , w którym układ kierowniczy jest dobry , nie dostarcza zazwyczaj większych trudności . Głównie jeśli jest to pojazd osobowy lub auto dostawcze. Lawety zaopatrzone są we wciągarki, które prosto sobie radzą z ładowaniem popsutego auta na platformę. Jak jednak działa pomoc drogowa, kiedy nieczynny pojazd nie może na własną rękę być przetransportowany na lawetę lub co gorsza, brał udział w dachowaniu albo wjechał do głębokiego rowu? Wówczas wyciągnięcie go wymaga posiadania istotnie solidnego sprzętu, niż  typowa laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może świadczyć usługę ratownictwa drogowego.

Lawety Szczecin

Laweta HDS Jednym z istotniejszych akcesoriów na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to skrót od hydrauliczny dźwig samochodowy. To narzędzie posiada przeważnie udźwig do kilku ton, dzięki czemu spokojnie radzi sobie z podnoszeniem przeważającą częścią wozów osobowych. Uczestnictwo pomocy drogowej z takim wyposażeniem jest niezwykle ważne , aby nie powiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na samochodzie . Tak mogłoby się stać , jeślibyśmy chcieli użyć powszechnych metod do wyłuskania wozu z rowu lub postawienia go na koła. Usterki zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to bardzo często występujące straty , wynikające z chaotycznego przebiegu akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS pozwalają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i zwiększając jej bezpieczeństwo.

Holowanie pojazdów w Szczecinie

Holownik z rotatorem Coraz to pomoc drogowa wzywana jest do wypadków z obecnością aut ciężarowych. Aby właściwie obsłużyć takie zlecenie, bezwarunkowe jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami pracy. Tym razem mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich sekretną bronią jest nie tylko potężna moc i moment obrotowy, jak i tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o bardzo dużej sile udźwigu, umożliwia prowadzenie akcji ratowniczych w trudnych warunkach – głównie tam, gdzie niewielka ilość miejsca na jezdni, nie umożliwia na sprawne i bezpieczne poruszanie holownikiem. Wysokie ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, osiągające aż do 1 miliona złotych, sprawiają że tylko mała liczba przedsiębiorstw jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego też dla samochodów ciężarowych. Przed włączeniem się do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, potrzebne jest jego wcześniejsze rozładowanie i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zajęciem również zwykle zajmuje się pomoc drogowa, korzystając z posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.

źródło: http://kazauto.pl/aktualnosci/ratownictwo-drogowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here