Staliśmy się świadkami historii. W niedzielę ruszyły pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, mogą całkiem odmienić los kryptowalut. Oto bitcoin wszedł oficjalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zaciekawienie pierwszego dnia było tak ogromne, że dwa razy trzeba było zawiesić handel z powodu osiągnięcia limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła transakcje terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grupa giełd z Chicago, będzie pierwszą, która wprowadzi do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu z własną ofertą wystartuje CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq szykuje się do wprowadzenia bitcoinowych transakcji terminowych w trzecim kwartale 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Wyrób proponowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady odnośnie prognozowanej ceny bitcoina, która zostanie określana według notowań na giełdzie Gemini, stworzonej przez dwójkę braci Winklevoss. Wielu jest zdania, że te futuresy utworzą dojście na szeroki udział w rynku wirtualnego pieniądza zarówno na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się niejako stało. Cboe dwa razy zatrzymało dzisiaj z rana handel kontraktami bitcoina po przyroście o 10 procent., a następnie o 20 proc. Przestoje trwały kilka minut, co miało dać chwilę na oprzytomnienie inwestorom.

Start transakcji przesunął także cenę bitcoina. Z weekendowego dołka poszybowała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o około 20 proc. Holger Zschaepitz, reproter ekonomiczny „Die Welt”, zauważa nawet, że wirtualny pieniądz może stać się nowym złotem dla millenialsów. Podczas gdy wycena kryptowaluty rosła, na wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na BTC

Cała przygoda bitcoina z amerykańską giełdą to jednak narodziny realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już doradził, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Należałoby więc zainteresować się inwestycją w kryptowaluty. Wśród wielu platform ułatwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą uwagę to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda pozwalająca na kupno i sprzedaż BTC, ETH, BCH, Litecoin, Lisk oraz innych kryptowalut. Od jej utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągneła światowy sukces wyłącznie z Polskim funduszem. Stwierdzamy, że BitBay Giełda jest właściwą platformą aby ruszyć w przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty. Szybka i intuicyjna rejestracja BitBay i weryfikacja BitBay pozwoli Ci zanurzyć się w świat walut wirtualnych w kilka chwil. Aby poznać zdanie innych osób zapraszamy do zakładki BitBay Opinie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here