q

Skuteczna promocja stron internetowych wiązała się z wyszukiwarkami od początku ich istnienia. W czasach swojej świetności wyszukiwarki generowały nawet do 90% ruchu na stronie. Dzisiaj znaczenie seo maleje na rzecz bezpośredniego marketingu i crosslinking’u. Jednak nadal są one istotnym elementem sukcesu online.

Ruch na stronie – liczba osób odwiedzających serwis www. Zwykle
wyraża się tą wartość w ujęciu dziennym. Uwaga, nie mówimy o
liczbie wyświetleń strony (hits) ale o liczbie odwiedzin (visitors).

Crosslinking – są to techniki promocji polegające na wzajemnym
promowaniu się stron internetowych. Może przybrać formę wymiany
bannerów lub zwykłych linków tekstowych.

Direct linking – Inną formą promocji jest udostępnianie
współpracującym serwisom własnych artykułów zawierających
informacje o autorze z linkiem do strony www.

q

Wg. StatMarket.com (03.2003) wyszukiwarki generowały 13,46% ruchu w Internecie. Czy to znaczy, że trzeba dać sobie z nimi spokój? Te statystyki nie mają bezpośredniego odzwierciedlenia w Polsce. Trzeba podejść do tematu z doświadczeniem marketingowym. Wtedy zauważymy prawidłowości, które dyskredytują w pewnym sensie tego typu badania. Otóż nowo powstały serwis nie ma szans na zyskanie popularności za pomocą crosslinking-u. Marketingu bezpośredni czy masowe kampanie w Internecie często są poza jego funduszami. Zostają wyszukiwarki.

Wyszukiwarki dla nowych w branży i biznesów z niewielkim budżetem na  promocję są najlepszym i najpewniejszym sposobem na wygenerowanie ruchu na stronie. Problemem może być tylko zazwyczaj długi czas oczekiwania na
rezultaty. Dla wielu więc wyszukiwarki mogą generować do 50% ruchu na stronie i mogą to być strony o bardzo dużej popularności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here