A może Kitesurfing w Szczecinie lub Świnoujściu?

Kitesurfing to stosunkowo młody sport wodny, zbliżony zasadami do windsurfingu. Zamiast żagla, kitesurferzy korzystają ze specjalnego latawca oraz desek. Latawiec kitesurfingowy posiada powierzchnię do szesnastu metrów kwadratowych oraz linki o długości do trzydziestu metrów kwadratowych. Sama deska nie jest większa niż sto pięćdziesiąt centymetrów. Kitesurfer przypięty jest do latawca za pomocą mocnego haku na trapezie. Dzięki sile wiatru osoba ta nie musi praktycznie w ogóle używać siły rąk. Obecnie sport ten dedykowany jest wszystkim, niezależnie od wieku bądź płci. Sama nauka nie jest czasochłonna – już dwa dni z instruktorem wystarczą, by nauczyć się pływać w ślizgu. Warto przejść przynajmniej dwa początkowe kursy, by móc bez obaw samemu pływać.

Mimo, że rozwój technologii sprawił, że kitesurfing nie jest już sportem ekstremalnym, można śmiało podzielić osoby je uprawiające na amatorów oraz zawodowców. Obecnie organizowane są kitesafari, czyli pełne emocji rejsy w okolicach archipelagów wysp i wysepek na Morzu Czerwonym. Ci, którzy posiadają niezbędne doświadczenie w kitesurfingu, a także czują się pewnie w czasie wodnych szaleństw, mogą spróbować swoich sił w niezapomnianym rejsie. Zazwyczaj trwa on tydzień. W tym czasie kitesurferzy mają okazję pływać z delfinami i żółwiami morskimi, zajadać się owocami morza, a także biesiadować do rana pod gwieździstym niebem. Obecnie w Polsce istnieje kilka szkół, które organizują tego typu wycieczki. Koszt z wyżywieniem oscyluje w granicach 750 euro.

Można śmiało stwierdzić, że kitesurfing może uprawiać każdy. Oczywiście, zanim rzucimy się „na głęboką wodę”, koniecznie musimy odbyć kurs. Na rynku znajdziemy wiele szkół, oferujących nam kompleksowe szkolenia. Najczęściej zadawane przez przyszłych kitesurferowców pytanie, to: „czy musimy posiadać specjalne umiejętności.” Oczywiście, że nie! Szkoły kitesurfingowe określają jednak, jaka winna być minimalna waga zawodnika – trzydzieści pięć kilogramów. Istnieją trzy poziomy kursów, każdy z nich trwa najczęściej pięć godzin. Nie da się nauczyć kitesurfingu samodzielnie. Nieodpowiedzialne podejście może skończyć się poważnym wypadkiem. Sam kurs, w porównaniu do kosztu sprzętu, nie jest drogi.

Polecamy szkołę kitesurfingu w Szczecinie i Świnoujściu: Kitetrips.pl

 

logo_white_subline_no_wave1

                     

Kurs Kitesurfingu Szczecin oraz Kitesurfing Świonujście.

Polecany Sklep Kite – Sklep Kitesurfingowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here